Aktualności

Kolejny start w MTB Maraton

Nasza ekipa już szykuje się do kolejnego startu w MTB Maraton. Tym razem Złoty Stok idzie na tapetę. W stosunku do zeszłego roku zmiany w przebiegu trasy są kosmetyczne. Drużyna zaprezentuje się w składzie:

  • Marcin, Tomek, Arek – na miejscu meldują się już w sobotę
  • Kasia, Marta, Piotr, Grześ i Janek – dojadą w dniu zawodów.

Dla Janka jest to oficjalne rozpoczęcie sezonu i powrót po kontuzji kolana. Miejmy nadzieję, że wszystko jest już zaleczone i zdrowie będzie dopisywać… bo forma pewnie się trochę spóźni. Także Grześ rozpoczyna oficjalnie sezon. Co więcej na nowym rowerze. Będzie to pierwszy poważny sprawdzian w boju na porządnej górskiej trasie. Team manager musiał zostać w domu z powodu obowiązków rodzinnych i kontuzji, ale razem z Alanem trzymają kciuki za udany start drużyny.

Kontuzja w teamie

Niestety uraz Wojtka po maratonie w Zdzieszowicach okazuje się być poważniejszy niż mogłoby się początkowo wydawać. Zarówno start w Krynicy Zdrój w MTB Maraton jak i Beskidy MTB Trophy stoją pod znakiem zapytania. Dziś był wykonany zabieg chirurgiczny usunięcia paznokcia i oczyszczenia rany. Teraz  rekonwalescencja i miejmy nadzieję, że wszystko dobrze się wygoi. Powód urazu wydaje się być prozaiczny – źle dopasowane buty szosowe – za wąskie czuby butów powodowały niewyczuwalny ucisk i wrastanie paznokcia w stopę. W połączeniu ze złymi warunkami atmosferycznymi i zabrudzeniem rany infekcja gotowa. NIestety tak to czasem bywa ale trzeba być dobrej myśli.

Koksy, koksy… kupa koksów

W końcu się doczekaliśmy. Zamówienie na odżywki z Anglii dotarło do polskiego dystrybutora SIS-a. Baliśmy się, że nie zdążymy przed maratonem ale udało się nam odebrać żelki, izotoniki i inne frykasy podczas podróży na maraton. Zamówienie było niemałe bo dostaliśmy pod Gliwicami dwa wielkie kartony. Ledwo co upchaliśmy to w bagażniku zapakowanym staffem na maraton. Miejmy nadzieję, że kolejne zamówienia nie będą mieć opóźnień z Wysp.