Aktualności

Powerade Volvo MTBM – Murowana Goślina

Już niebawem – 1 maja rozpoczniemy oficjalnie cykl Volvo Powerade MTB Maraton startem w Murowanej Goślinie. Po perturbacjach z kalendarzem daty maratonów zostały ustalone i w maju mamy kumulację maratonów. Można powiedzieć, że dla chcącego start co weekend. My koncentrujemy się na ww. cyklu.

Do Murowanej Gośliny powalczyć o punkty do generalki indywidualnej i drużynowej pojadą:

 • Kasia Machalica
 • Marta Ryłko
 • Piotrek Cisowski
 • Marcin Reczyński
 • Arek Biczewski
 • Wojtek Bukowiecki

Ze względu na odległość od Krakowa team stawi się na miejscu dzień wcześniej w sprawdzonej już miejscówce niedaleko startu. Trasa będzie niezbyt wymagająca technicznie i nie ulegnie żadnym zmianom w stosunku do zeszłego roku. Będzie jak na MTBM płasko i bardzo szybko.

logo

IC Kraków #3

Po raz kolejny na IC przepalaliśmy nogi. Tym razem była nas trójka – Marta, Arek i ja. Marta i Arek jechali krótszą trasę a ja jak zwykle wybrałem się na dłuższą. Arek po lekkiej chorobie się nie forsował przed maratonem a Marta jak to Marta – ścigała się z dziewczynami. Miłą niespodziankę zrobiła drużyna JMP Race z Nowego Targu i nas odwiedziła celem przepalenia nogi przed pierwszym maratonem. Na dłuższej trasie była niespodzianka – w Regulicach przed II premią górską „zajumali” asfalt. Zrobiło się trochę nerwowo, grupa z dłuższego dystansu się mocno porwała ale na szczęście nikt nie miał żadnego defektu. Ściganie jak zwykle było zacne. Do zobaczenia na kolejnych IC.

IC Kraków #2

IC – czyli Infrasettimanale Classico już się rozpoczęło. Na razie wszyscy jeżdżą krótszą pętlę na której zakończyliśmy zabawę w zeszłym sezonie. Trasa wiedzie przez Kryspinów Zalewy – Cholerzyn – Mników – Czułów (PG I) – Sanka – Tenczynek (PS) – Rudno – Grojec – Zalas – Sanka (PG II) – Czułów – Mników – Cholerzyn -Kryspinów Zalewy.

Tym razem na starcie byli Marta i Wojtek. W zeszłym tygodniu był Grześ i Wojtek. Tym razem towarzystwo dopisało i było prawie 40 osób. Tak kolorowego peletonu dawno nie było. Tempo od początku mocne i na pierwszej premii zameldowała się 15 osobowa ekipa. Wojtek był wśród nich. Trochę dalej jechała Marta. Na premii sprinterskiej Radar rozprowadził Wojtka ale temu nie starczyło sił na tak długi finisz na lotnej premii, że został prześcignięty przez jeszcze trzech zawodników. Potem grupa jechała razem aż do II PG w Sance. Tam zaczął się peleton kruszyć i pojedyncze osoby odpadały. Pierwszy w kolejności do samotnej jazdy był Wojtek. Marta dzielnie jechała w kolejnej grupie. Na finiszu skorzystała z rozprowadzenia i wygrała sprint ze swojej grupy.

Zabawa będzie co środę, zapraszamy !!!

IC Krakow

Ciąg dalszy zmian

Święta, Święta i po Świętach a u nas dalej zmiany. Po zakończeniu współpracy z firmą Sikorski nasi zawodnicy musieli zmienić swoje bolidy. Część buduje nowe maszyny od podstaw – Grześ i Wojtek, część zmieniła tylko ramy – Kasia i Marta. Niektórzy z nas za namową kolegów z drużyny przesiedli się na duże koła – 29″ – Piotrek. 4 za 10 zawodników będzie jeździć na dużych ‚kichach’. Jak tylko nasze maszyny będą gotowe będziemy je konsekwentnie prezentować w aktualnościach. Pierwszy w kolejności będzie Peritus 29″ Marcina. Ujeżdżany już od połowy zeszłego roku.

Jednak stało się

Zima nie popuszcza w związku z czym Organizoator podał komunikat dotyczący zmiany terminów maratonów. Zatem nie zaczniemy w Murowanej Goślinie lecz w Złotym Stoku w długi weekend majowy, za miesiąc i dwa dni – 4 maja. Murowana Goślina będzie 19 maja a Krynica Zdrój 25. Maj będzie intensywny i będzie stanowił dobre przygotowanie do etapówki – MTB Trophy.

logo

Pierwsze starty drużynowe

Zaginamy czasoprzestrzeń i wybiegamy w przyszłość. Nasz pierwszy start drużynowy odbędzie się w Murowanej Goślinie w ramach Powerade Volvo MTB Maraton. Wystartujemy w składzie:

 • Kasia Machalica
 • Marta Ryłko
 • Marcin Reczynski
 • Piotrek Cisowski
 • Grześ Tympalski
 • Arek Biczewski
 • Wojtek Bukowiecki

Tak licznego składu na pierwszy maraton w sezonie jeszcze nie mieliśmy nigdy. Dla Arka będzie to debiut w barwach nowej drużyny. Dla pozostałych zawodników oficjalne rozpoczęcie sezonu. Choć niektórzy już startowali w zawodach XC, na przykład Marcin a Marta zapewne szykuje się na XC w Pychowicach w najbliższy weekend. Pogoda nie rozpieszcza, śniegu wciąż dużo i wszyscy się zastanawiają czy poszczególne imprezy się odbędą. Jak na razie Organizator naszego głównego cyklu trzyma się terminu i nie wydał oficjalnego komunikatu oprócz tego, że nie planuje zmiany terminu.

logo