Tour de UEK 2012!

Na kolejnej, już VII edycji oryginalnego wyścigu Tour de UEK, który wiedzie przez parkingi, place, hopki i trawniki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, pojawiło się trzech zawodników z naszego zepołu: Kasia, Marta i Janek.

Wyścig kategorii kobiet był bardzo zacięty. Czteroosobowa grupa w składzie Kasia Machalica, Marta Ryłko, Kasia Szczurek i Beata Kalemba, trzymała się przez cały wyścig razem, tasując się co i raz. Za nimi cały czas dzielnie walczyła Agata z rowerowanie.pl. Dopiero pod koniec przedostatniego okrążenia wyraźną, bo kilkumetrową przewagę wypracowała w pierwszej grupie Kasia Machalica, wyjeżdzając z jej końca. Doskoczyła do niej Beata. Tym sposobem powstały dwie pary w odległości kilku sekund od siebie.

Przy wjeździe na jedną z ostatnich hopek na przedostatnim okrążeniu, Kasia musiała zejść z roweru, gdyż ktoś zagrodził jej drogę. Ostatecznie na metę, po szaleńczym finiszu pierwsza wpadła Beata, z zanotowanym czasem o sekunde szybszym od naszej Kasi. 9 sekund za Kaśką finiszowałą Kasia Szczurek, a sekunde za nią Marta.

Janek zgłosił się do wyścigu elity. Chłopaki mieli do pokonania 12 okrążeń, co zwycięzcy zajeło 51 minut i 26 sekund.  Do kategorii elity zgłosiło się 18 panów , ale tylko połowa ukończyła wyścig bez dubla. Janek zajął bardzo dobre 5 miejsce, tracąc do zwycięzcy 99 sekund. Zwyciężył Adrian Rzeszutko, za nim przyjechał Kamil Pomarański, następnie Domink Grządziel i Mateusz Dymacz.

Brawa dla organizatorów – zespołowi Subaru AZS UEK za przygotowanie świetniej imprezy!