Aktualności

IC Kraków – VIII Edycja

Ostatnia majowa edycja IC Kraków. W czerwcu będziemy śmigać dalej. Czym dalej w sezonie tym lepsza frekwencja, od nas z drużyny stawiło się 4 zawodników: Kasia, Marta, Janek i Wojtek. W sumie na tej edycji padł rekord – 40 osób! Peleton był bardzo kolorowy, Bikoholicy zaprezentowali nowy teamowy strój. Dziś padł także rekord trasy, najszybszy zawodnik pokonał pętlę w 1 h 9 min 29 sek. Janek znów w czołówce, ataki na metę szły już 1000 m przed kreską. Kasia dojechała czwarta na metę wśród dziewczyn a Marta piąta. Wojtek przespał start i pierwszy podjazd i cały dystans gonił spadkowiczów z pierwszej grupy. Kolejny trening już za tydzień.

Polska na Rowery – wspólne treningi MTB

W każdy wtorek o godzinie 17:30 , na rogu błoń spotykają się miłośnicy jazdy w terenie. Treningi pod hasłem „Polska na Rowery” prowadzą w Krakowie Artur Miazga i Dominik Oględziński. Trenerzy pokazują nam ciekawe i coraz trudniejsze miejscówki do zjazdów, dają cenne rady i przede wszystkim motywują do przełamywania swoich barier.

Dzięki treningom można spróbować swoich sił w miejscach, których próba pokonania w pojedynkę mogło by być niebezpieczna. Do tego atmosfera jest przednia.

Ja na trenigni jeżdzę regularnie od początku kwietnia i moge je zdecydowanie polecić każdemu na każdym poziomie umiejętności.

W ostatni wtorek,  pojawiły się na trenignu trzy osoby z naszej drużyny: Kasia, Janek i ja. Wszyscy pokonaliśmy nienajłatwiejsze zjazdy w Sikorniku. Jeździliśmy prawie do zmroku i było bardzo fajnie!

IC Kraków – VII Edycja

Siódme spotkanie w ramach IC Kraków zaskoczyło wszystkich tempem. Na start pod Swoszowicami wszyscy zajechali spokojnym tempem i wydawało się, że tak potoczy się cały trening. Na pierwszym podjeździe ściganty szybko jednak to mylne wrażenie zmienili narzucając tempo ponad 30 km/h! Zawodowy peleton by się takiego nie powstydził. Z czołową grupą utrzymał się tylko Janek który na pierwszej premii górskiej zawalczył i ją wygrał. Z tego co powiedział to w ten dzień miał dobrą nogę efektem czego oprócz punktów na premii była 7 lokata na kresce. Wśród dziewczyn dzielnie walczyła Kasia zajmując drugie miejsce za Beatą. Jak sama mówi: „Forma jeszcze nie ta ale jest coraz lepiej”. Wojtek jak zwykle powalczył o lokaty poza punktowanymi pozycjami i na finiszu ograł po raz kolejny Piotrka.

IC Kraków – VI edycja

Dziś po raz kolejny spotkaliśmy się na treningu IC połączonym ze ściganiem. Ze względu na mało sprzyjającą pogodę – około 10 stopni – było nas niewiele, 20 osób. Barwy naszego klubu reprezentował tylko Wojtek. Wydawało się, że ze względu na pogodę i mało liczną obsadę tempo będzie leniwe. Nic bardziej mylnego. Na treningu stawił się Saint z krakowskich Bikecholików – kto zna środowisko szosowe wie o kim mowa. To on od początku narzucił tempo które eliminowało po kolei zawodników. To zabójcze tempo dało efekt i przyniosło zwycięstwo na treningu, drugi był Radar a trzeci Marcin. Wsórd dziewczyn najlepsza była Dorota która po zaciętym finiszu wygrała z Beatą. Wojtek odpadł z czołowej dziesiątki już na początku i nie udało mu się dogonić kolejnych zawodników, którzy odpadali z czołowej grupy. Na finiszu udało się obronić 11 pozycję ale niestety jest to pierwsz pozycja bez punktów. Może kolejnym razem uda się utrzymać w grupie punktującej.

IC Kraków – V edycja

Jak co środę spotkaliśmy się z szosowcami na V edycji IC Kraków. Zgodnie z zapowiedzią przenieśliśmy się na podkrakowskie górki. Trasa ma trzy premie górskie a finisz kończy się na Rajsku – Swoszowice. Dziś byliśmy najliczniejszym teamem na treningu. Stawiliśmy się w 4-osobowym składzie: Marta, Kasia, Janek i Wojtek.

Janek z Wojtkiem zabrali się z pierwszym odjazdem na pierwsze wzniesienie. Tempo po paru kilometrach wytrzymał Janek i starał się walczyć o czołowe lokaty. Wojtek jechał pomiędzy 9 a 12 miejscem i walczył w 4 osobowej grupie aż do trzeciej premii górskiej gdzie odpadł i pogubił trasę :D. Janek walczył do końca efektem czego było 4 miejsce na kresce – gratulacje. Dziewczyny pilnowały rywalek ale na jednym z podjazdów odpadły i też postanowiły pozwiedzać okoliczne podjazdy.

Organizator zapowiedział, że na kolejną edycję odświeży oznaczenie ponieważ nie byliśmy jedynymi, którzy zbłądzili na tej niełatwej trasie.

Janek w towarzystwie Justyny Frączek

Janek w towarzystwie Justyny Frączek

Nowy zawodnik

Miło nam powitać nowego zawodnika w naszej drużynie: Janka Szczepańskiego

Od maratonu w Złotym Stoku będzie ścigał się w naszych barwach po trasach Garmin Powerade MTB Marathon oraz na innych wyścigach. Nie będziemy ukrywać, że Janek jest dużym wzmocnieniem dla naszej drużyny i sądzimy, że wydatnie nam pomoże zrealizować nasze cele startowe. Trzymamy kciuki za dobre wyniki i życzymy powodzenia.

Janek Szczepański

Janek Szczepański